luxury tours by cracow tours
luxury tours in Kraków and its neighbourhood
Święci, grzesznicy i mnisi Święci, grzesznicy i mnisi

Sekrety polskich świętych, grzeszników i mnichów – Pałac Biskupa Erazma Ciołka oraz Opactwo w Tyńcu

Prawie tysiąc lat temu na skale wapiennej u brzegu Wisły założone zostało opactwo benedyktyńskie. To mistyczne miejsce ma atmosferę wyjętą z znanej powieści Umberto Eco „Imię Róży”, a i tutaj stare sekrety mogą być przywołane do życia. W Tyńcu, jak twierdzą niektórzy, podczas burzliwych nocy można nadal słyszeć płacz kobiety błagającej męża o odpuszczenie jej grzechów....Wizyta w starym opactwie to wyjątkowa możliwość poznania codziennego życia mnichów, zobaczenia piękna średniowiecznych budynków opactwa oraz murów fortyfikacyjnych, a także podziwiania barokowego kościoła Św. Piotra i Pawła. W małym lecz uroczym sklepiku można spróbować i kupić naturalne produkty wytwarzane według dawnych receptur.
Nie można też zapomnieć twarzy Madonny z Krużlowej. Wydaje się ona bez końca myśleć o wszystkich tych, którzy pomimo wysiłków nie mieli siły podążać za przesłaniem jej Syna. My również możemy o nich pomyśleć przechadzając się po komnatach muzeum – są nadal tutaj, na portretach żałobnych, przypominając nam o przeszłości. W muzeum mamy też wyjątkową okazję poczuć ducha Dawnej Polski – kraju obywateli, którzy silnie kultywując religię katolicką jednocześnie tęsknili za przyjemnościami życia tak bardzo, że pod koniec XVIII w. spowodowali rozbiory swej ukochanej Ojczyzny.

Program:
wizyta w Opactwie w Tyńcu, obiad w refektarzu, zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Biskupa Erazma Ciołka prezentującego sztukę polską z XII – XVIII w.
 
Rozpoczęcie:
godz.  9.30 w Państwa hotelu

Czas trwania:
ok. 6 godzin

Cena obejmuje:
usługi profesjonalnego przewodnika do Państwa absolutnej dyspozycji, zwiedzanie z przewodnikiem opactwa oraz Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, posiłek z napojem w refektarzu – taki sam jak spożywany jednocześnie przez mnichów, bilet wstępu, usługi transportowe.

ceiling 1 tyniec madonna ceiling 4 ceiling 5