luxury tours by cracow tours
luxury tours in Kraków and its neighbourhood
Zakopane Zakopane

Zakopane – tętniące serce Tatr

W XIX w. Zakopane było senną wioską zamieszkałą przez Górali, którzy żyjąc od lat w izolacji wytworzyli własną, wyjątkową kulturę. Szczególną atmosferę oraz naturalne piękno tego miejsca odkrył Dr Tytus Chałubiński, który rozpoczął wysyłać tu swoich pacjentów, doceniając błogosławieństwa natury. W krótkim czasie, artyści i śmietanka towarzystwa ogłosili Zakopane swoim ulubionym miejscem w Polsce, gdzie odpoczywali, tworzyli dzieła sztuki i przeżywali romanse… Obecnie miasto to odwiedzają rzesze turystów, którzy pragnąc poznać jego tradycje, często narzekają na “tandetne oblicze” Zakopanego XXI w. Stąd też zdecydowaliśmy się pokazać naszym gościom oblicze „zimowej stolicy Polski” i jej okolic, które nadal odzwierciedla urok przeszłości oraz piękno naturalnej przyrody.

Program: XV-wieczny drewniany kościół w Dębnie, skansen w Chochołowie, Stary Cmentarz w Zakopanem, spacer po ul. Kościeliskiej, znanej z swojej architektury, spotkanie z lokalnymi artystami lub pomoc w produkcji pysznego sera góralskiego „oscypek”, obiad w tradycyjnej restauracji. A jeżeli pogoda będzie ładna – dorożka zabierze Państwa na przejażdżkę po Zakopanem, by dać szansę na zobaczenie zapierających dech widoków oraz … doświadczyć tłumów, tworzących atmosferę dzisiejszego Zakopanego.  
 
Rozpoczęcie:
godz.  9.30 w Państwa hotelu

Czas trwania:
ok. 10 godzin

Cena obejmuje:
usługi profesjonalnego przewodnika do Państwa absolutnej dyspozycji, 3-daniowy obiad z napojem, przejażdżka dorożką, usługi transportowe.

goral willa debno