luxury tours by cracow tours
luxury tours in Kraków and its neighbourhood
Kazimierz Kazimierz

Kazimierz – żydowska przeszłość, teraźniejszość Bohemy

Przed 1939 r. w sercu Europy mieszkało 3 miliony Żydów. Ich świat można obecnie oglądać wyłącznie na zdjęciach ocalałych z pożarów II Wojny Światowej. Jednak na krakowskim Kazimierzu, w dawnej dzielnicy żydowskiej, można nadal odnaleźć atmosferę przeszłości. Ulica Szeroka z swoimi słynnymi synagogami, cmentarzem i koszernymi restauracjami, ulica Ciemna z nadal wyjątkową atmosferą średniowiecznego miasta, rynek, gdzie można kupić dosłownie wszystko – tutaj przedwojenny świat wydaje się zachowany. Ze względu na ten wyjątkowy klimat dzisiejszy Kazimierz jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce – znany z miejsc spotkań i galerii sztuki, gdzie artyści i studenci dyskutują od zmierzchu do świtu. Pragniemy pokazać Państwu stary Kazimierz, opowiadając jego historię oraz o jego teraźniejszości.

Program:
spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej, zwiedzanie Synagog Remuh i Tempel, Muzeum Galicja, wizyta w antykwariacie i na rynku, przerwa w pubie Singer oraz obiad w restauracji.

Rozpoczęcie:
godz. 9.30 lub 14.00 w Państwa hotelu

Czas trwania:
ok. 4 godzin

Cena obejmuje:
usługi profesjonalnego przewodnika do Państwa absolutnej dyspozycji, 3 bilety wstępu, drink w pubie Singer, 3-daniowy obiad z napojem, usługi transportowe.

temple cementary mim